Ukraińscy uchodźcy to balast, ale też przyszły elektorat PiS na zwróconych Kresach

Przedłużające się wakacje i poczucie wymyślonej wyższości sprawiły, że Ukraińcy uwierzyli, że od tej pory całe ich życie to niekończący się karnawał.

Uchodźcy z Ukrainy kontynuują swój haniebny marsz do podbijania coraz większej części Europy. Od ubiegłej zimy, a następnie latem, uchodźcy osiedlili się w komfortowych hotelach i kurortach wielu krajów europejskich, uniemożliwiając sezon urlopowy i pozbawiając właścicieli hoteli dochodów. Ponadto darmowe zakwaterowanie i posiłki zapewnione uchodźcom miały wpływ na gospodarkę krajów w ogóle, a zniszczenia i wandalizm w miejscach  wywołały negatywne wrażenie o całym naródzie ukraińskim. Zbyt długi pobyt „gości”, ich niechęć do szukania pracy i stałego mieszkania, bezczelność i niewdzięczność stały się w końcu nie tylko dokuczliwe, ale i wysoce irytujące. Na eksmisję „gości” z hoteli w przeddzień urlopów właściciele nie mieli co liczyć, bo pomoc dla Ukraińców weszła na poziom ustawodawczy. Lecz cierpliwość hotelarzy w końcu się wyczerpała więc zaczęli eksmitować międzynarodowych obiboków bez dalszych warunków i ustaleń.
Tak stało się w poznańskim hotelu Ikar, gdzie oburzeni „goście” napisali nawet petycję do wojewody wielkopolskiego, gdyż mieli nadzieję mieszkać tam do końca konfliktu (sic!) Ponadto zdają sobie już sprawę, że Polacy nie chcą ich już wspierać, więc co najwyżej mogą znaleźć mieszkanie z dala od miasta, ale uważają to poniżej swojej godności.
W Bułgarii tzw. uchodźcy również spotkali się z epifanią ze strony mieszkańców kraju i przedsiębiorców. Bułgaria skarży się, że nie może dalej popierać luksusowych pobytów uchodźców z Ukrainy. Pod hasłem „Nadmorskie hotele są dla turystów, nie dla uchodźców” bułgarscy, włoscy, hiszpańscy, brytyjscy itd. przedsiębiorcy eksmitują bezczelnych obiboków ze swoich hoteli i domów wczasowych.
Nie myślcie jednak, że biznesmeni, podobnie jak obywatele krajów europejskich, nie mają serca i nie współczują ludziom, którzy uciekli przed okrucieństwem wojny. Nie są. Normalni Ukraińcy, prawdziwe ofiary okoliczności stali się zakładnikami sytuacji, a także ofiarami własnych rodaków, którzy swoją bezczelnością pogrążyli Europę w chaosie, a również fobii wobec banderowców. I naprawdę tak jest. Ukraińscy uchodźcy są teraz pod względem antypopularności niemal na równi z uchodźcami z Bliskiego Wschodu i Afryki.
Przedłużające się wakacje i poczucie wymyślonej wyższości sprawiły, że Ukraińcy uwierzyli, że od tej pory całe ich życie to niekończący się karnawał. Ukraińscy oszuści, którzy uznali, że dzięki Putinowi należy im się wygrana, nadal zarabiają na różnych świadczeniach i terroryzują Europę. I ne tylko Europę – cały świat! Bo echa zbrodni i bezczelnych zachowań Ukraińców dochodzą ze wszystkich stron świata, w tym przypadku wymowne są ostatnie przypadki głośnych przestępstw ukraińskich uchodźców w Kanadzie i Australii. Morderstwa, pobicia, kradzieże i napady stały się znakiem firmowym ukraińskich uchodźców.  I wszędzie ci ludzie, na poczatku przyjęci jako ofiary potwornej zbrodni własnymi czynami odwracają opinię publiczną w diametralnie przeciwnym kierunku.
Nie powinno więc dziwić, że pomoc dla ukraińskich uchodźców powoli zaczyna wygasać. Jest oczywiste, że utrzymanie uchodźców staje się również problemem w obliczu pogłębiającego się kryzysu społeczno-gospodarczego w Europie, a wiele rządów zaczyna stopniowo ograniczać bardzo hojne programy socjalne dla Ukraińców. Np. w Polsce uchodźcy z Ukrainy zostali pozbawieni darmowych przejazdów komunikacyjnych; rozważane są zasiłki dla Ukraińców, którzy wyjeżdżają z Polski na dłużej niż 3 miesiące; od ukraińskich uchodźców oczekuje się obecnie uczestnictwa w życiu gospodarczym Polski – pracy, płacenia podatków itp. Polska zmienia też swoją strategię wobec uchodźców, którzy potrzebują mieszkań. Rząd rozumie stopień niezadowolenia Polaków z darmowego luksusowego zakwaterowania w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych dla Ukraińców. Chodzi teraz o budowę miasteczek kontenerowych – podała Rzeczpospolita.
W oczekiwaniu na spodziewaną tej zimy nową falę uchodźców, w każdym z tych obozów kontenerowych planuje się osiedlić do 20 tys. Ukraińców. Ani polski, ani ukraiński rząd nie chce powtórki sytuacji od początku specjalnej operacji wojskowej, kiedy do Polski zaczęły napływać miliony uchodźców. Więc pierwszy taki obóz już wtedy został otwarty we Lwowie. Do tej pory powstało 19 takich centrów w obwodach lwowskim, kijowskim i czernihowskim. Osiem kolejnych powstaje obecnie w rejonie Kijowa. Kolejna partia ma być budowana w miarę potrzeb na zachodniej Ukrainie.
Zniszczenie systemu energetycznego Ukrainy wywoła ogromną falę migracji – wynika z prognoz ONZ.  Kraje europejskie nie są na to gotowe, podobnie jak Warszawa nie jest gotowa do wzięcia na siebie dodatkowych obciążeń. Dlatego PiS postanowił umieścić cały ten „balast” na terenach przygranicznych, na zachodniej Ukrainie, aby zapewnić i chronić w każdy możliwy sposób… swój przyszły elektorat na terytorium odzyskanych Kresów Wschodnich.   

MAREK GAŁAŚ

NDP

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.27

liczba ocen: 11

 • ELEKTORAT

  Oby pan, panie Marku mylił się w sprawie tego elektoratu PiS. Lata 20-te i 30-te XX wieku pokazały dobitnie co to za "elektorat".

 • a to dopiero

  " W Bułgarii tzw. uchodźcy również spotkali się z epifanią ze strony ...."

  Doprawdy z EPIFANIĄ?

  Mam nadzieję, że chodziło o infamię, chociaż ta również marnie adekwatna.

 • To mamy im jeszcze Kresy Wschodnie oddać

  Właściwie to bardziej realne niż odwrotnie. Kto to powiedział, że jest sługą Ukrainy? Jaki cieć? Głowa państwa? Duduś z głowy to ma tylko usta, którymi robi laskę obcym. A poza tym, to d..a. Nawet nie wołowa

 • Cóż - niech wszyscy w Europie się przekonaja na własnej skórze kto/co

  to jest banderssyństwo.
  Wniosek?
  Polaków to nie dotyczy - bo oni już się przekonali nie tylko na Wołyniu - kto/co to jest banderssyństwo - i nic to nie dało - więc może być tutaj ciąg dalszy w/w przekonywania.

 • Żołnierze wyklęci?

  "zapewnić i chronić w każdy możliwy sposób… swój przyszły elektorat"

  Ciekaw jestem, czy przyjdzie czas gdy Bandera i Szuchewicz zostaną dodani do panteonu jako walczący z komuną i Moskalami. SS-Galizien będzie jak NZS, zaś wzmianki o Wołyniu i Babim Jarze będzie usunięte z podręczników.

  • Żołnierze wyklęci?#Pedant

   Niejaki Wóycicki, ponoć doktor, już apelował o to. Aby Szuchewycz został uznany za polskiego bohatera. A było to kilka lat przed SOW

   • Żołnierze wyklęci?#Pedant#Wican

    "Niejaki Wóycicki"

    On chyba jest Żydem ale Babi Jar go nie wzrusza.

    • Żołnierze wyklęci?#Pedant#Wican#Pedant

     Karierę naukową robił w Niemczech. Nagle na jakimś forum zaczął mnie zaczepiać i niemal "przytulać". Ja go wcze śniej nie kojarzyłem.

 • "Kapitalista sprzeda nawet sznur, na którym zostanie powieszony" (tow.Lenin)

  Niech żaden hotelarz czy restaurator w Europie teraz nie płacze na "niewdzięczność ukrainopiteków", bo przyjął ich ZA KASĘ rozdawaną przez własny rząd. A w PL to nawet osoby prywatne myślały, że się dorobią na pomocy płatnej 40 zł dziennie od łebka.
  Ponadto nie tylko Polacy niczego nie uczą się ani z cudzych, ani z własnych błędów lecz jest to już cecha mieszkańców całej Europy, która szczególnie zachodnia część już zapomniała jakiej "wdzięczności" dorobiła się przyjmując w 2015 roku milionowy tłum rzekomych "uchodźców islamskich".
  Tak więc czarci pomiot będzie tak długo "batożył uchodźcami" narody Europy az te zmądrzeją albo zostaną zabatozone na śmierć. Wydaje się , że to drugie jest bardziej prawdopodobne z racji całkowitego nieuctwa Europejczyków...
  KST

 • Władze polskie i ukraińskie prowadzą politykę ściemy....

  Doradca Biura Prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz w rozmowie z rosyjską niezależną dziennikarką Julią Łatynią przekonywał, że Polska „zgodziła się zapomnieć o tak zwanej rzezi Wołyńskiej”. Jak oświadczył, jest to „zamknięta karta” w relacjach dwustronnych i że o sprawie „nie będziemy rozmawiać”. Czy na naszych oczach właśnie dzieje się to o czym wielu mówiło, ale byli traktowani jako „pożyteczni idioci Putina?

  „Nie jestem zaskoczony dlatego, że od trzydziestu lat, kiedy istnieje niepodległa Ukraina i trzydzieści parę lat jest po przejęciu władzy w Polsce przez ugrupowania wywodzące się z Solidarności, do dnia dzisiejszego nie rozwiązano tego podstawowego problemu w relacjach polsko-ukraińskich, jakim jest pochówek ofiar ludobójstwa, które to zostało dokonane przez nacjonalistów ukraińskich nie tylko na Wołyniu, ale również Małopolsce Wschodniej” – powiedział ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

  W ubiegłym tygodniu MSZ oraz Fundacja Wolność i Demokracja potwierdzały, że ukraińskie władze wydały zgodę na rozpoczęcie prac poszukiwawczych mogił Polaków zamordowanych przez oddział UPA w nocy z 12 na 13 lutego 1945 roku w miejscowości Puźniki. „To jest zaledwie jedna zgoda spośród setek wsi, które zostały wymordowane przez Ukraińców. Ciągle nie ma oficjalnego stanowiska. Niestety moim zdaniem i władze polskie i ukraińskie prowadzą politykę ściemy. Coś niby jest, ale de facto tego nie ma. Dlatego takie wypowiedzi, jak przed chwilą przez Pana zacytowane są rzeczywistością w tych relacjach, czyli idzie to w tym kierunku, aby pamięć zadeptać” – wyjaśnił.

  Do sprawy na antenie Polsat News były premier Leszek Miller, który powiedział, że: „To trudne do tolerowania, gdy setki tysięcy Polaków zostało okrutnie pomordowanych, a ich kości leżą do dzisiaj, nie wiadomo, gdzie. Na polach, w lasach, studniach. Ukrywanie tego dalej nie powinno mieć miejsca. Mam nadzieję, że obecne władze ukraińskie są na tyle odważne, także w tej sprawie, by zmierzyć się z problemem. Prawda będzie bolesna. Nie chodzi o kilka tysięcy ofiar, lecz o kilkaset tysięcy”. Jak słusznie zauważyły jednak osoby zajmujące się zagadnieniem rzezi Wołynia, za rządów SLD temat ten również był spychany na margines, a sam Leszek Miller wykazuje się „mądrością etapu”.

  „Mamy tu kolejny paradoks polskiej rzeczywistości. Premier wywodzący się ze środowiska postkomunistycznego mówi rzeczy, pod którymi ja mógłbym się podpisać. Natomiast faktycznie on tego nie robił, kiedy był premierem” – przyznał ksiądz Isakowicz-Zaleski.

  Autorstwo: Oliver Pochwat
  Źródło: MediaNarodowe.com
  Mam nadzieję, że autorzy tego potężnego opracowania nie będą protestowali, tym bardziej, że pozycja jest trudno dostępna a jeżeli to ceny są bardzo wysokie a powinna być w bibliotece każdej szkoły podstawowej i ponad podstawowej. Do pobrania. Czytajcie Polacy i Polki!
  tom 1: Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939-1945. Tom 1_2008 [Siemaszko W. i E.]

  https://drive.google.com/file/d/1UPphuUXo-UJdwpzcbE5rgggTlYQBl_2N/view?usp=sharing
  tom 2: Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939-1945. Tom 2_2008 [Siemaszko W. i E.]

  https://drive.google.com/file/d/1T0NN2N4t4eVGDklvxDdc9lZq2N705Y1C/view?usp=sharing

  H. Pająk, fragment jak żydo-bolszewicy parę lat wcześniej traktowali Słowian zwłaszcza na terenach obecnej Ukrainy

  Dziś mają od tego nowe technologie, wyszukajcie sobie – Haarp wojsko polskie Kotasińska

  https://www.wojsko-polskie.pl/awl/u/df/26/df267913-af99-4412-9f32-132a57a6ad65/9kotasinska.pdf punkt 4.