Niechlubny koniec. Najemnicy zostaną pochowani w „amerykańskich” grobach

W ciągu 10 miesięcy krwawych walk tylko według informacji z publicznie dostępnych źródeł na Ukrainie zginęło ponad 1,2 tys.obywateli Polski, w tym żołnierzy i weteranów 16. PDZ.

Na początku listopada media regionalne poinformowały o planach utworzenia w Olsztynie pochówków podobnych do amerykańskich cmentarzy wojennych. Doniesienia wywołały falę oburzenia, zarówno wśród mieszkańców miasta, jak i Polaków w całym kraju. „To jest nekropolia dla Polaków? My jesteśmy z innej kultury” tak z oburzeniem zareagowali użytkownicy w mediach społecznościowych na dziwne pomysły samorządu miejskiego.
Skoro te środki nie są tak popularne wśród Polaków, to dlaczego władze podjęły taką decyzję? Postaramy się opowiedzieć o tym wystarczająco szczegółowo.
Cmentarz komunalny w Dywitach to główna olsztyńska nekropolia ma ponad 35 ha. Dzisiaj głośno o niej w całej Polsce, ponieważ już niedługo będzie wyglądała jak cmentarz wojenny w USA. Ma być jak w amerykańskim filmie. Wielki trawnik, a na nim jednakowe nagrobki. Bez drzewek, ławeczek, aniołów pochylających się nad zmarłymi. Nagrobki będą jednakowe, różnić się mają jedynie kolorem. Ich producenci przewidzieli tylko trzy: czarny, szary i czerwono-brązowy.
Głównym powodem powstania cmentarza amerykańskiego w Olsztynie była drastycznie zwiększona liczba pochówków w regionie, głównie grobów żołnierskich.
Sytuacja ta stała się prawdziwym problemem dla samorządu Olsztyna, na terenie którego stacjonuje 16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana. Niemal codzienne pogrzeby wojskowe połączone z salwami honorowymi zaczęły irytować mieszkańców i sprowokowały liczne pytania do administracji miasta i dowództwa 16. Dywizji. Aby uniknąć dodatkowego rozgłosu problemu, władze podjęły decyzję o utworzeniu oddzielnego „amerykańskiego” cmentarza.
Co spowodowało śmierć polskich żołnierzy?
Po wybuchu wojny na Ukrainie w lutym bieżącego roku prezydent Andrzej Duda i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oficjalnie wezwali Polaków do wstąpienia w szeregi najemników i walki po stronie reżimu kijowskiego. Wśród bojowników, którzy wyruszyli na wojnę, znaleźli się zawodowi żołnierze 16. Dywersji Zmechanizowanej oraz weterani jednostki, mieszkający w regionie.
W ciągu 10 miesięcy krwawych walk tylko według informacji z publicznie dostępnych źródeł na Ukrainie zginęło ponad 1,2 tys.obywateli Polski, w tym żołnierzy i weteranów 16. PDZ. Liczba rannych i okaleczonych również wynosi kilka tysięcy osób.
Władze przygotowały dla nich „specjalne zaszczyty”. Powstają w Olsztynie ujednolicone kwatery: Mają być dwa rozmiary płyt. Większe (metr na metr) to groby dla oficerów, mniejsze (60 cm na 60 cm) to kwatery dla żołnierzy. Nie będzie możliwości obłożenia nagrobka kostką, czy obsypywania kamykami i sadzenia kwiatów. Wokół grobów ma rozciągać się jedynie murawa. Taki niechlubny koniec czeka najemników, którzy zginęli na Ukrainie.
Takich miejsc pochówku tylko w Olsztynie będzie 1700. Dlatego ofiarami prowokacyjnej polityki międzynarodowej reżimu PiS będzie jeszcze wielu Polaków, którzy uwierzyli w kłamliwe obietnice rządowej propagandy.

Jakub Moźniak

NDP

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.47

liczba ocen: 15

 • Wazna notatka -

  Widac ze im bardzie podzielone spoleczenstwo tym bardziej staje sie "żerowiskiem" dla rzadzacych socjopatow co poglebia degeneracje spoleczenstwa.

 • ...

  Notka bardzo ważna, zgadzam się z panem @Mazjan.

  Ale ja nie ubolewam nad tą "stratą". Dlatego publikacji nie wystawiam oceny.
  To co pojechało walczyć w szeregach UPAdliny z Ruskimi na Donbasie, to żałosne ścierwa. Sanacyjne faszystowskie ścierwa, hańbiące polski mundur żołnierski, i Polskość jako taką!
  I nawet ten satanistyczny murikański cmentarz dla nich, to zbyt duży honor.
  Powinni gnić w bezimiennym dole, gdzieś w zapomnianym przez Polaków lesie przy bagnie.

  P.S. Pamiętacie Państwo sceny z filmu "Kochaj albo rzuć", w których Pawlak z Kargulem odwiedzają w USA tamtejszą nekropolię?
  Myśleli, że to smentarz dla zwierzaków...

  • ...#Kmieć

   "Myśleli, że to cmentarz dla zwierzaków..." dobre nawiazanie ..! Prosze zwrocic uwage jak gleboko "gangrena" weszla do poziomow samorzadow...no z wyjatkiem kilku jeszcze nie spacyfikowanych.

   • ...#Kmieć#Mazjan

    Pan @Mazjan

    //"Myśleli, że to cmentarz dla zwierzaków..." dobre nawiazanie ..! //

    Dziękuję.

    A przy okazji, na przyszłość, gdy będzie mnie Pan cytował, bardzo proszę nie poprawiać "literówek", bo ja ich prawię nie robię; a na pewno nie zrobiłem pisząc "SMENTARZ dla zwierzaków".
    To było nawiązanie do znanego horroru, znanego, bardzo utalentowanego satanisty, Stevena Kinga: https://pl.wikipedia.org/wiki/Smętarz_dla_zwierzaków_(powieść)

  • ...#Kmieć

   I BARDZO DOBRZE, że te najemnicze truchła będą zakopane w sposób jednoznacznie wskazujący CZYM byli !
   Przynajmniej NIKT nie powinien mieć najmniejszych i nie budzących żadnych wątpliwości informacji co do tych nieszcześników, którzy mogli nadal żyć i wykazywać się swoim Człowieczeństwem , a stali się Z WŁASNEGO WYBORU najpodlejszym ścierwem jakie zawsze w historii bywało czyli PŁATNYMI MORDERCAMI.
   Dla prawdziwych Żołnierzy-Obrońców Ojczyzny są groby indywidualne lub zbiorowe odpowiednie dla danej KULTURY i CYWILIZACJI, ale jak widać to "kultura" i "cywilizacja" Usraelska przewiduje dla takich "bohaterów" groby jak na cmentarzu dla psów i kotów.
   W przypadku tych ostatnich to mojej ukochanej kotce Klarze wystawię nagrobek lepszy niż to pierdolone państwo swoim najemnikom.
   I tyle w temacie.
   Bywaj zdrów Kmieciu i "nie wkurwiaj się nadaremno" ;)
   KST

   • ...#Kmieć#KST

    Mam nadzieję, że wkurwiam się nie nadaremno.
    Wszak podczas takich emocji emituję do Pola Morficznego jednoznaczne, ANTYSYFILSTYCZNE, sygnały.

    Pozdrawiam serdecznie, Szanowny Panie @KST

 • Prawa człowieka po amerykańsku

  Cięcie kosztów zapewne.
  1. Mniejsza płyta
  2. Mniej terenu zajęte
  Do tego cmentarz będzie wydawał się mniejszy

  USA w kilku stanach wprowadziło kompostowanie zwłok jako formę pochówku. Oficjalnie jest to działanie ekologiczne. Chodzi jednak o to, że kompostowanie jest 10 razy tańsze od normalnego pogrzebu a w przypadku bezdomnych i różnych innych biedaków koszty ponosi państwo. Nędzarzy, jak wiadomo, jest w USA baaardzo dużo i raczej dość często umierają. Między innymi w Kalifornii kompostuje się bezdomnych ( 5 stanów to robi).

  Ten kto dobrze pozna USA ten dzisiaj się modli wieczorem i rano o zwycięstwo Rosji. :D

  • Prawa człowieka po amerykańsku#Vladimír Vašek

   ....dla samorządu Olsztyna, na terenie którego stacjonuje 16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana.....

   Pomorska w Olsztynie?
   Mamy tu sporo jezior, jedną rzekę, ale morze?
   Morza nie mamy.
   A żołnierzy to ja nie widziałem od 20 lat, ani jednego.
   Przy budynkach dawnej oficerskiej szkoły artylerii stoi kilka osobowych samochodów. Widocznie ktoś tam jeszcze urzęduje, myślałem że to dozorcy, administracja budynków, jakieś kółko różańcowe emerytowanych wykładowców, ale żeby sztab dywizji?
   Chyba że wszyscy na Ukrainie.

   • Prawa człowieka po amerykańsku#Vladimír Vašek#Oświat

    Ja się na Olsztynie nie znam, nie mniej:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/16_Pomorska_Dywizja_Zmechanizowana
    Może ich tam już wszystkich skompostowali? ;)

    • Prawa człowieka po amerykańsku#Vladimír Vašek#Oświat#Vladimír Vašek

     Te liczne roszady to chyba w celu zdezorientowania naszego odwiecznego wroga.
     A poważnie wracając do pochówków to nie rozumiem podstawowej rzeczy - czy grzebani na tym nowym cmentarzu to jacyś samotni? nie mający rodzin? Sądzę że to dotyczy ludzi w większości młodych, a tacy mają choćby żyjących rodziców. Czyżby pochodzili z całkowicie zamerykanizowanych rodzin?

    • Prawa człowieka po amerykańsku#Vladimír Vašek#Oświat#Vladimír Vašek

     @kowalew
     Do takich najemniczych ścierw to nawet ich matki i ojcowie nie chcą się przyznać, o rodzeństwie i dalszej rodzinie nawet nie wspominając ...
     KST

  • Prawa człowieka po amerykańsku#Vladimír Vašek

   Dla wielu amerykańskie najlepsze. Ale część i tak zakopią / aby nie śmierdzieli/ w bezimiennych dołach