Polska w niebezpieczeństwie, jest zakładnikiem reżimu Zelenskiego

Polska w niebezpieczeństwie, jest zakładnikiem reżimu Zelenskiego. Ukraina nie potrzebuje przyjaciół, tylko sponsorów

Polska przyjęła ofertę niemieckiego ministerstwa obrony dotyczącą dodatkowych systemów obrony powietrznej Patriot, które mają być rozmieszczone na granicy z Ukrainą. To nie jest tak, że PiS nie ufa swoim przyjaciołom z banderowskiej Ukrainy, ale ostatni incydent z rakietami spadającymi na nasze terytorium dodał wątpliwości co do kompetencji ukraińskich sił zbrojnych.
Istnieje opinia, że niezależnie od tego, ilu Ukraińców jest uczonych technik ogniowych i obronnych według standardów NATO, to i tak nie opanowują oni przekazywanej im wiedzy. Wiadomo, że wielu ukraińskich nacjonalistów na zagranicznych poligonach w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Polsce bardziej cieszy się z krótkiego urlopu od działań bojowych niż z doskonalenia umiejętności bojowych, a czas ten wykorzystuje na potrzeby osobiste: relaks, walkę ze stresem poprzez picie alkoholu i zażywanie narkotyków oraz wizyty w burdelu. Wielu instruktorów zwraca uwagę, że szkolenie (za które zresztą płacą unijni podatnicy) nie ma większego sensu. Ukraińscy powołani do wojska nie mają motywacji, nie chcą walczyć, z trudem pojmują naukę wojskową.
Ostatnie ćwiczenia z udziałem ukraińskich żołnierzy w Polsce pokazały daremność pomysłu europejskich przywódców. Pieniądze podatników zostały zmarnowane. Różne źródła donoszą, że ukraińscy żołnierze nie tylko marnują cenny czas szkolenia na osobiste potrzeby, ale także wykorzystują moment do ucieczki za granicę, gdyż nie udało im się uniknąć mobilizacji na Ukrainie, a chęć poddania się często zamienia się w strzał w plecy. 
No to teraz jest informacja, że Duda i Zieleński uzgodnili rejestrację ukraińskich uchodźców w wieku poborowym w Polsce z ich późniejszym obowiązkowym szkoleniem na kursach dla zmobilizowanych rekrutów i wysłaniem na front. Tym bardziej, że pomysł Błaszczaka na zwabienie Polaków do wojska lub przynajmniej na podstawowe szkolenie wojskowe zupełnie się nie sprawdził, więc poligony i z góry ustalone miejsca i ośrodki szkoleniowe pozostają wolne i czekają na rekrutów. Zresztą właśnie dlatego europejscy przywódcy zdecydowali się na szkolenie ukraińskich zmobilizowanych na polskich poligonach, powołując się na geograficzną bliskość Ukrainy.
Warto zauważyć, że przed skandalicznym incydentem z ukraińskimi rakietami społeczność europejska miała bardziej pozytywne zdanie na temat obrony swoich wschodnich granic. Sprzęt i liczne jednostki z państw członkowskich NATO i USA, płot na granicy z Białorusią i obwodem kaliningradzkim, doświadczeni instruktorzy na polskich poligonach – wszystkie te środki zostały podjęte przeciwko ewentualnemu rosyjskiemu atakowi. Nikt jednak nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. Ukraińskie siły obrony powietrznej od początku specjalnej operacji wojskowej odznaczają się niezwykłą amatorszczyzną i nieprofesjonalizmem, zestrzeliwując rosyjskie rakiety nad budynkami mieszkalnymi i zwiększając liczbę ofiar cywilnych do przerażającej liczby, co oczywiście nie powstrzymało ukraińskiego reżimu od zrzucenia winy za te ofiary na rosyjską agresję.
Mimo zwiększonej uwagi sojuszników Ukrainy do szkolenia zmobilizowanych i przekwalifikowanie zawodowych wojskowych zgodnie ze standardami NATO, ukraińskie wojsko niestety okazało się słabo wyszkolone, pozbawione umiejętności działania w sytuacjach niestandardowych i narażone na represje za niedokładne wykonywanie rozkazów dowódców. Co oznacza, że błąd w Przewodowie był nie tyle błędem ukraińskich sił zbrojnych, ale głównie zbrodniczym zamiarem reżimu Zelenskiego, za który nikt na Ukrainie nie chce już dobrowolnie walczyć. Co oznacza, że systemy obrony powietrznej z Niemiec w Polsce są jedynym środkiem ratunkowym dla UE w przypadku całkowitej utraty wpływu na Zelenskiego.

MAREK GAŁAŚ

NDP

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.47

liczba ocen: 15

 • Autorze

  A z jakiej to racji traktujesz Zełenskiego jak autonomicznego przywódcę, zaś Ukrainę
  jak samodzielny byt polityczny?
  Skąd założenie, ze akt dywersji w Przeworowie zdarzył sie za przyzwoleniem Zełenskiego? Przecież ww. to tylko lokalny rzecznik prasowy CIA.

  • Autorze#sniper

   Zelensky zaczyna się zrywać z łańcucha.
   Zelensky chce wygrać te wojnę ale dostaje za mało wsparcia militarnego z NATO.
   Zelensky może chcieć zmusić NATO do przystąpienia do wojny z Rosją.
   Zachód zaczyna się dzielić.. jest opcja wojny i jest opcja pokoju z Rosją.
   Zelensky zaczyna jawnie nienawidzić opcji pokoju...

   • Autorze#sniper#Oscar

    Jeśli tylko stratedzy znad Potomaku wybiorą opcje, w której zbędny jest Zełenski, to on nie przeżyje ani godziny dłużej, a załatwi go jego osobisty ochroniarz. Oczywiscie, wersja oficjalna bedzie taka, ze zginął na posterunku pod rosyjskim ostrzałem rakietowym.
    Tak więc nie bardzo rozumiem, co chciałbyś mi powiedzieć.
    Chyba nie będziesz zaprzeczał, że oprócz Zełenskiego funkcjonują inne kanały dostarczające informacje i dane do Białego Domu.
    Tak więc Zełenski to może sobie chcieć.
    Ja np. chcę wygrać poczwórną kumulację w Lotto i kogo to obchodzi.

  • Autorze#sniper

   poczytaj JESTEś Geniusz pozdrawiam

 • Polska znalazła się w niebezpieczeństwie w 1989r

  ..gdy solidaruchy oraz KK czyli wroga Narodowi Polskiemu obca agentura przejęła władzę w Polsce.
  Natychmiast rozpoczęły się masowe systemowe grabieże majątku narodowego Polaków oraz
  przerabianie Polaków na mięso armatnie do wykorzystania w wojna grabieżczych globalnej mafii.
  Polska to od 89r kolonia globalnej mafii w której każdy dosłownie każdy minister spraw zagranicznych (reprezentant Polski na zagranicę) jest żydem i cała jego ekipa jest żydowska. (ambasady, konsulaty itp.).
  Nie istniej państwo wolne i suwerenne w którym rządzi znikoma maskująca swoją tożsamość mniejszość narodowa.
  Ta mniejszość reprezentuje w oczywisty sposób swoje interesy (żydowskie) a nie interesy Narodu Polskiego który dla nich jest tylko lokalną ludnością.. zasobem do wykorzystania.
  i tak właśnie globalna mafia wykorzystuje Polskę ..teraz jako zasób do wykorzystania w wojnie przeciw Rosji... i przeciw Europie (odcinanie Rosji od Europy nawet kosztem własnych strat gospodarczych).
  Polska solidaruchów to tylko kolonia globalnej mafii.

  • Polska znalazła się w niebezpieczeństwie w 1989r#Oscar

   Rok 1982 jeśień,spotkanie z dyrektorem dużego zakładu pracy w Szczecinie,częśc oficjalna potem małe spotkanie przy kawie i ćiastku rozmowa schodzi na aktualne tematy,a jak pada pytanie o ruch S dyrektor powiada tak wasze nadzieje są wielkie ale rozczarowanie będzie jeszcze większe.
   Jak prawdziwe były to słowa otumaniony motłoch przekonał śię już w 1992r gdy zaczeły śię pierwsze zwolnienia z pracy,wtedy nastąpiło przebudzenie do życia i szybki kurs gospodarki wolnorynkowej wg. leszka beee.
   Kilka osób z tego spotkania jeszcze żyje i teraz wspomina te prorocze słowa.

  • Polska znalazła się w niebezpieczeństwie w 1989r#Oscar

   "dosłownie każdy minister spraw zagranicznych (reprezentant Polski na zagranicę) jest żydem"
   W roku 1989 było powiedzenie; nie każdy, bo przecież jest jeden Syryjczyk. Tak dla śmiechu, gdyż podpisuję się pod Pana komentarzem obiema rękoma.

 • Ten fajfusowy grajek na pianinie nie może mieć własnego zdania.

  To indywiduum korzenne wynajęte do odegrania określonej roli, któremu nawet marginesu na improwizację w określonych sytuacjach - nie zostawiono.
  Wniosek?
  Ból rogatych, kosmatych głów polega na tym - aby ten banderssyński zapał nie zdechł tam przed czasem - bo na tej wojnie piecze się w czarcim kotle wiele pieczeni, które wymagają czasu.

   • Ten fajfusowy grajek na pianinie nie może mieć własnego zdania.#demonkracja#KST

    No to jeszcze funkcjonujemy, bo dla JK nie znalazła się żadna podstawiona. Dzięki temu zachował trochę niezależności.
    Tak wynika z pańskiej uwagi.

    • Ten fajfusowy grajek na pianinie nie może mieć własnego zdania.#demonkracja#KST#Krzysztof J. Wojtas

     Odnośnie dzisiejszego JKW stwierdzenia (przy okazji komentowania podobnego tematycznie wczorajszego tekstu
     >>https://zakop999pl.nowyekran24.com/post/170022,wybuch-w-przewodowo-to-nasi-najlepsi-sojusznicy-amrykanie-i-anglicy#cmnts

     //To wyjaśnienie - jest prawie przekonywujące.
     Zgrzytem jest fakt, że info poszło jak Biden spał.//

     To w powyższym wczorajszym "gorącym" tekście zauważam, że trwało to ładnych kilka godzin, zanim Beiden się obudził i miał możliwość SPROSTOWAC nie precyzyjne doniesienie jego własnych służb o wybuchu "ruskiej rakiety" w Polsce przed tygodniem.
     A to ZAPLANOWANE opóźnienie, gdy ŚWIAT OCZEKIWAŁ czy wybuchnie III WŚ, wywołało " ogólne ODETCHNIĘCIE UCZESTNIKÓW (spotkania G20 na Bali) i jednocześnie ich PODZIW DLA PREZYDENTA BIDENA, który swą MĘSKA DECYZJĄ URATOWAŁ ŚWIAT (w tym uczestników spotkania G20) OD ZAGROŻENIA TRZECIĄ WOJNĄ ŚWIATOWĄ!

     A tak ogólnie, PAN ŚWIATA (dziś w formie USA,) WYMUSZAJĄC na Żełeńskim i jego kamaryli, PRZYZNANIE SIĘ do zrobienia rzeczy, KTÓREJ NIE ZROBILI (tj. wystrzelenia rzeczonej "ruskiej rakiety S 300), dało POŻĄDANY przez władze USA efekt przycięcia NOSA EGOISTYCZNEJ DUMY, zarówno Zełeńskiemu, jak i jego otoczeniu.

   • Ten fajfusowy grajek na pianinie nie może mieć własnego zdania.#demonkracja#KST

    Ja oczywiście mam zdanie odrębne. Bo , na przekór obostrzeniom religijno-burżuazyjnym, rodzą się także dzieci w sposób podobny do nie znających BOGA CYWILIZACJI ZWIERZĄT - po prostu Z CZYSTEJ MIŁOŚCI.

    Ale to za ciężkie dla umysłu KST.

   • Ten fajfusowy grajek na pianinie nie może mieć własnego zdania.#demonkracja#KST

    no nie nie kolego mówmy poważnie nie każdy rzyd ,może tak porównać każdy Warszawiak,tak nie można bo znowu holo

   • Ten fajfusowy grajek na pianinie nie może mieć własnego zdania.#demonkracja#KST

    moim zdaniem twoje teksty to celowe prowokacje.

 • Zelensky zaczyna jawnie nienawidzić opcji pokoju...

  Pokój dla niego to jego śmierć.. Obywatele jego kraju wywleką jak psa na majdan i ubiją jak psa. 3/4 Ukrainy nie ma mediów (prądu wody Internetu etc. A co za tym idzie problemy zaopatrzeniem .. Kwestia czasu lud wyjdzie na ulice.

  • Zelensky zaczyna jawnie nienawidzić opcji pokoju...#godunow

   Lud ukrainy nie wyjdzie na ulice tylko pojedzie "w gości" do Lachów
   KST

 • Na miejscu Rosjan

  JUZ dawno bym rozp... ta Chazarska Warszawke, ktora nie ma z Polska nic wspolnego. To bydlo przyszlo z Ukrainy

 • Błaszczak powiedział, iz poprosi Niemców, aby przekazali

  Patrioty Ukrainie

  • Błaszczak powiedział, iz poprosi Niemców, aby przekazali#Wican

   Ale jest pewien problem,te Patrioty mają chronić wschodniej flanki NATO ,a nasz sąsiad jeszcze nie należy do tego paktu. Swoją drogą ciekawy jestem ,co odpowiedzą Niemcy,na tą propozycję ?